Jdi na obsah Jdi na menu
 


Charakteristika

10. 1. 2008

Americký stafordširský teriér

Hrdost. síla, věrnost, houževnatost..to napadne každého kdo se podívá na amerického stafordšíra. Co nám může amstaf nabídnout? Jeho schopnosti jsou neomezené: síla je nepřekonatelná, záliba ve hře nekonečná, je to ideální pes pro práci i jiné aktivity. Původně bylo toto plemeno chováno pro boj s jinými psy, proto je amstaf přítulný, důvěřivý a mimořádně vlídný k lidem. Bez ohledu na vrozenou schopnost zadržovat a rvát se se zvířatytřikrát většími, než je sám, amstaf je obecně neútočný a nevyhledává rvačky. Místo agresivity amstaf využívá svou nesmírnou energii k potěšení svého pána.

Dnes amstaf svou obratnost vzužívá jako pracovní a sportovní pes a při různých soutěžích. V zemědělství je například velmi oceňován při honění dobytka, při pastvě, střežení a dokonce i v tahu (dokáže pohnout až 1500kg). Ve společnosti slouží k potřebám policie a jiných organizací, hlídkuje, vyhledává drogy, pátrá po zasypaných a zachraňuje je...

Amstaf je schopen přispůsobit se životu na venkově i ve městě a cítí se dobře v každé situaci, pokud je v doprovodu svého pána. Amstaf má zpravidla otevřenou a snadno ovladatelnou povahu s velkou inteligencí a se s nahou vyhovět. Amstafové mají rádi lidi a potřebují aby lidé měli rádi je. Když si někoho zamiluje, je mu do smrti oddaný a nejen miluje ale také chrání celou jeho rodinu. Je šťastný když najde osobnost, která ho uznává a když vás uzná za přítele.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář